Podstatné drobnôstky... zo ženského sveta

Ako voniaš?

Publikované 04.11.2016 v 18:10 v kategórii Zamyslenia, prečítané: 54x

---

Rim 12, 1 - Povzbudzujem váškoricas teda, bratia, pre Božie milosrdenstvo, aby ste prinášali svoje telo ako živú, svätú, Bohu príjemnú obetu, ako svoju duchovnú službu Bohu.

Ef 5,2 - a žite v láske, ako aj Kristus miloval nás a vydal seba za nás ako dar a obetu Bohu príjemnej vône.Po nedávnom pokuse, ste už asi zistili ako vonia oregano. Predpokladám, že ste sa príliš nenadchli; rovnako ako ja. Teraz si na chvíľu predstavte škoricu; toto je už úplne o inom, však?


Čím to je, že sú vône, ktoré nás vedia podráždiť a zas existujú vône, ktoré nás totálne pobláznia. Sú všade okolo nás a aby to nestačilo, veľmi radi sa do nich zahaľujeme; my ženy minimálne každé ráno.


Už ste sa niekedy zamýšľali nad tým, prečo vlastne chceme voňať? Prečo skúšame rôzne parfumy, až kým nenájdeme ten, s ktorým sme spokojné? Je to preto, že túžime voňať čo najlepšie. Chceme upútať a popri tom prekrývame svoju vlastnú vôňu.

Všeobecne platí, že vôňa je pre nás veľmi dôležitá. Orientujeme sa podľa nej. Vôňou zisťujeme, či je niečo čerstvé, dobré, zdravé, kvalitné, čisté, príťažlivé alebo naopak, ktorý z členov rodiny nevidel sprchu už niekoľko dní.Vôňa pôsobí bezprostredne na psychickú rovnováhu. Príjemná vôňa dokáže veľmi rýchlo zlepšiť náladu, ... preto škorica (alebo čokoľvek iné, čo máte radi).


Vôňa je teda:

- vlastnosť niektorých predmetov (najmä kvetov) vyvolávať príjemné čuchové vnemy (opakom je zápach alebo smrad):

- príjemný pach, ktorý vydávajú kvety alebo iné aromatické látky: príjemná, omamná, sladká, jemná, ostrá, korenistá, prenikavá, ťažká


Včera ma zaujala jedna replika z nemenovanej reklamy: „táto príjemná vôňa je tu pre vás, .... aby ste sa mohli sústrediť na všetko ostatné!“. Akokoľvek úchvatne to znie, je potrebné si uvedomiť, že ide len o manéver, ktorý má zamaskovať smrad. Úlohou tejto reklamy na vôňu, je nasmerovať pozornosť inam.


Keď sa začítame do nasledovných veršov, prídeme na to, že máme svoje telá vydávať v obeť - Bohu príjemnú obeť; obeť Bohu príjemnej vône. Cieľom nie je to, aby sme našou vôňou odviedli Božiu pozornosť inam. Naopak. Cieľ je, aby sme Ho upútali, aby sme Mu boli príťažlivé, aby Mu naša vôňa bola príjemná.


Ako voniaš TY? Je super, že preto, aby si Bohu voňala, nemusíš prehľadávať parfumérie. Vôňa odovzdaného srdca je tá jediná príjemná pre nášho Kráľa. Vtedy voniaš Bohu jedinečne a neodolateľne.


Je to, ako keď upečiete koláč a primiešate tam škoricu. Aj keď jej tam dáte málo, je ju cítiť. Je rozlíšiteľná pre svoju špecifickú vôňu. Aj ty, ŽENA, patriaca Kristovi, máš jedinečne voňať, aby si bola rozlíšiteľná pre svojho Stvoriteľa.


Poznámka na záver: mimochodom, v Biblii sa zväčša príjemná vôňa spája s darom Bohu - obetou Bohu.


Škorica:

- zvyšuje pozornosť a sústredenie

- posilňuje pamäťové funkcie

- má silné relaxačné a afrodiziakálne účinky

- POZOR – s množstvom to nepreháňať

- a dnes ráno mi rádio povedalo, že škorica aj ochladzuje. Toto mi však do tohto článku vôbec nepasuje!!!

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?