Podstatné drobnôstky... zo ženského sveta

Do čoho ťa Boh volá tento rok?

Publikované 06.01.2017 v 09:53 v kategórii Zamyslenia, prečítané: 53x

---
-----

Začiatok nového roku je už obligátne spojený s novými predsavzatiami rôzneho charakteru ako: Nebudem už toľko jesť. Alebo začnem už konečne cvičiť. Prečítam si týchto pár kníh. Prestanem fajčiť .... a podobne.Začiatok nového roku je možné preto vnímať aj ako začiatok nových vecí nielen v telesnom živote ale najmä v tom duchovnom. Možno je čas pre nové dobrodružstvo s Kristom. Možno aj teba volá do niečoho nového, len si sa nezapočúvala dostatočne pozorne do Jeho hlasu. Skúmaj Jeho vôľu a načúvaj. Stíš sa a uvidíš nové príležitosti, nové možnosti – nové otvorené dvere. Za nimi bude možno svet neznámeho a nepreskúmaného. Neboj sa, len vstúp. Ja budem s tebou, vraví Hospodin.
Neboj sa – Boh sám ti dáva toto uistenie. V Biblii je táto veta spomenutá najčastejšie zo všetkého. Je tam presne 366 krát. Na každý deň jedno; ráta sa aj s priestupným rokom a teda dňom navyše. Náš Boh je Bohom otvorených dverí, nových príležitostí. Nečaká na dokonalých ľudí, ktorý budú bez chyby, aby Mu konečne mohli poslúžiť. On je dokonalý a to stačí. Ty máš byť len ochotná a poslušná. Takže, keď zaznie Boží hlas, skúsme tento rok reagovať podobne ako Izaiáš a sledujme, čo sa bude diať. Náš Boh je Bohom akcie.
Izaiáš 6, 8 Potom som počul hlas Pána, ktorý povedal: Koho mám poslať, kto ta pôjde? Nato som povedal: Tu som ja, pošli mňa!

Ak sa rozhodneš pre krok viery, aj keď nevieš kam presne máš ísť a čo presne sa bude diať, nech ťa sprevádza ďalšie Božie uistenie z knihy Józuovej 1, 9: Buď silný a odvážny, nestrachuj sa a nezúfaj! Veď Hospodin, tvoj Boh, bude s tebou, kamkoľvek pôjdeš.

Nedovoľ strachu, aby ťa paralyzoval. Nedovoľ strachu, aby ťa pripravil o možnosť zažívať Božie požehnanie. Nedovoľ strachu, aby ťa pripravil o možnosť duchovného rastu. Nedovoľ, aby strach rozhodoval za teba.
Výzva: „Neboj sa!“ je nám adresovaná možno práve preto v tak ohromnom počte, že sme príliš opatrní. Všetko chceme mať presne naplánované; všetko chceme mať poistené, chceme poznať poznáme všetky možné riziká pred tým než sa do niečoho pustíme. Nechávame si vypracovať štúdie o tom, čo nám škodí, len aby sme sa tomu vyhli, len aby sme žili dlhšie. Aký zmysel má však život prežitý v obavách, najmä vtedy, ak vieme, že Kristus zaplatil tú najvyššiu cenu, aby sme mohli žiť v slobode? Nešliapme po Jeho obeti. Nepremárnime ju. Jej cena bola príliš vysoká.

Neboj sa, len ver. Lebo ak ťa do niečoho povoláva Boh, isté je, že ťa nielen prevedie, ale aj vyzbrojí všetkým potrebným včas. Len Mu buď poslušná a prinesie ti ohromnú slobodu. Možno sa máš konečne prihovoriť svojej susedke. Možno ti pootvoril dvere do nového vzťahu. Možno máš vycestovať do zahraničia. Možno Pán Boh má pre teba novú prácu. Možno ťa Boh znovu volá do používania talentov a darov, ktoré ti dal. A možno ... nie možno, určite ťa Boh volá do živého vzťahu s Ním. Len Mu dôveruj.

Komentáre

Celkom 2 komentáre

 • ivarobinsonova.infoblog.sk 10.01.2017 v 09:01 Amen.
  Fantastický článok plný povzbudenia.


 • mocca.infoblog.sk 11.01.2017 v 20:03 Ďakujem za comment. Dúfam, že povzbudilo a možno aj vyprovokovalo do nových vecí


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?