Podstatné drobnôstky... zo ženského sveta

Good News alebo dobrá správa

Publikované 26.12.2016 v 08:56 v kategórii Zamyslenia, prečítané: 44x

---
Lk 2,10-11 Ale anjel im povedal: Nebojte sa! Zvestujem vám veľkú radosť, ktorá bude radosťou pre všetkých ľudí, lebo narodil sa vám dnes v meste Dávidovom Spasiteľ, ktorý je Kristus Pán.

Máme super správu! Sms by možno znela: je to chlapec, volá sa Jožko, 51cm, 3500g. tešíme sa. Horlivý užívatelia facebooku by hneď dali zdieľať fotky onoho bábätka a šťastnej rodinky. A skutoční exhibicionisti by pridali ešte aj video z pôrodu. Každopádne to, že sa narodil nový človiečik by ovplyvnilo najbližšiu rodinu a užší okruh známych.
Avšak správa o jedinom dieťati v celej histórii sa nielen že pripomína každoročne na Vianoce už dvetisíc rokov, ale ovplyvňuje jednotlivcov, celé rodiny, panovníkov, národy. Tá správa sa nás osobne dotýka a mení nás, dáva zmysel nášmu životu.
Tá správa je adresovaná nám. Narodilo sa dieťatko – Ježiško. On nedáva darčeky pod stromček. ON je DAROM pre nás. Narodil sa ako malé bábätko, ale čo by sme mali vnímať, že z každého dieťaťa sa raz stane dospelý človek so svojím poslaním. Správa o dieťatku nie je len informáciou o novom človeku. Ona má oveľa hlbší zmysel. Neopisuje nám Ježiša ako bezmocné pocikávajúce sa dieťatko, ale správa o Jeho narodení začína definíciou Jeho postavenia. Narodil sa Spasiteľ – teda Záchranca. Jeho meno je Kristus teda Pomazaný, určený za Kráľa. Až následný verš opisuje malé dieťa. A čo verš predošlý? Ani ten by nemal ostať bez povšimnutia. Je to správa, ktorej sa nemáme báť, nemáme byť z nej vydesení. Je to DOBRÁ SPRÁVA a je pre všetkých ľudí na radosť. Tak sa radujme, narodil sa nám Spasiteľ. Prišiel nás zachrániť . Bez Neho iba blúdime a hľadáme, čím by sme si naplnili srdce. Avšak všetko je márnosťou. Bez Neho sme zmätení a prázdni. Dovoľme mu zachrániť nás. Veď prišiel kvôli nám. Uverme celej správe o Jeho narodení, lebo to je podstatou Vianoc.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?