Podstatné drobnôstky... zo ženského sveta

... je to dar Boží

Publikované 05.12.2016 v 20:41 v kategórii Zamyslenia, prečítané: 44x

---

Efežanom 2, 8-9

„Lebo milosťou ste spasení skrze vieru. A to nie sami zo seba; je to dar Boží;“ nie zo skutkov, aby sa nikto nechválil.


Kto by sa netešil na darčeky! Ich zmyslom je prekvapiť a potešiť. Ak vás niekto dobre pozná, obvykle vám vyberie niečo, po čom veľmi túžite. Taký dar sa však nevyberá ľahko. Niekedy strávime dlhé hodiny a aj celé dni premýšľaním o tom, čo by to mohlo byť.


Aj náš dobrý Ocko nám pripravil fantastický dar. Mnohí z nás vôbec netušia, že po ňom v hĺbke srdca nekonečne túžime. Boh, keďže nás dokonale pozná, vie po čom naše vnútro prahne. On sám osobne nám pripravil dar starým klasickým spôsobom. Premyslene, dlho pred Vianocami, za plnú cenu. Absolútne nedodržal moderný trend vianočných darčekov – sú obstarané často na poslednú chvíľu (siahneme po tom, čo ostalo v regáli), kúpené v zľave, alebo dokonca po Vianociach vo výpredajoch.

Boh, ktorý nás stvoril a pozná nás, nám pripravil dar. Dar prevyšujúci všetky ostatné práve svojou hodnotou a jedinečnosťou. Boh nám daroval SPASENIE. Nie preto, že sme si to zaslúžili a boli sme dobrí, ale práve preto, lebo takí nie sme. Len vierou sa dá prijať tento dar. Nie našou dobrou povahou, dobrými činmi, alebo predsavzatiami.

Dar reprezentuje povahu a vzťah toho, ktorý obdarúva a toho, kto prijíma. Boh daroval spasenie – nám, z nesmiernej lásky. Nič nemusíme spraviť, len ho prijať. Tešme sa z Jeho daru. Jeho zmyslom nie je len prekvapiť a potešiť. Tento dar má oveľa zásadnejší zmysel a význam. Jeho podstatou je priniesť nám spasenie z nesmiernej lásky.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?