Podstatné drobnôstky... zo ženského sveta

Milý Mikuláš ...

Publikované 06.12.2016 v 11:10 v kategórii Úryvky z knihy, prečítané: 42x

---

Milý svätý Mikuláš ...


Štvrtým ničiteľom modlitby je sebectvo. Jakubov list 4,3 o tom hovorí takto: „Prosíte, a nedostávate, lebo zle prosíte; chcete to využiť na svoje náruživosti.“ Mnohé nevhodné prosby, o ktorých sme hovorili v predchádzajúcej kapitole, sú nesprávne kvôli tomu, že sú sebecké. Sebectvo je najčastejšou bariérou medzi kresťanstvom a Bohom.

Ako by ste sa cítili, keby boli vaše modlitby uverejnené; zobrazené na billboarde alebo veľkom plagáte? „Drahý Pane, urob ma slávnym. Urob ma bohatým. Dožič mi dobrý čas. Nech sa mi splnia všetky moje sny.“

Samozrejme, možno nikdy nevyslovíme presne takéto slová, no vaše motívy sú často na tejto úrovni. Keď som sa začal venovať štúdiu modlitby, bol som tým úplne zničený. Prechádzal som svoje bežné modlitby a bol som konfrontovaný poriadnou dávkou vlastnej chamtivosti. Mal som veľký zmätok medzi svojimi túžbami a potrebami, svojimi právami a Božou láskavosťou, spravodlivosťou a milosťou, pohodlnosťou a oddanosťou Kristovi.

Zistil som, že som v skutočnosti na Boha naliehal spôsobom: „Ochráň ma pred skúškou, tragédiou, bolesťou, čímkoľvek, čo by mi naozaj pomohlo dozrieť a stať sa Božím mužom. Chcem mať pohodlný, bezproblémový a šťastný život.“

Keď sa Ježiš modlil vzorovú modlitbu, ktorú mi voláme modlitbou Pána, prosil v nej, aby sa Božiemu menu preukazovala úcta, prišlo Jeho kráľovstvo, stala sa Jeho vôľa. Je to úplný opak sebeckých, krátkozrakých modlitieb, ktoré som sa pred tým modlil.

Čudoval som sa, prečo sú moje modlitby tak zriedkavo vypočuté, no keď som sa pozrel na to, za čo som sa modlil, všetko mi bolo odrazu jasné. Som presvedčený, že keby Boh splnil moje očividne egoistické prosby, duchovne by ma to úplne zničilo.


autor: Bill Hybels

kniha: Dopraj si prepych modlitby


viac o knihe nájdete tu

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?