Podstatné drobnôstky... zo ženského sveta

Správaj sa sväto

Publikované 27.10.2016 v 06:35 v kategórii Zamyslenia, prečítané: 50x

Títovi 2, 3 Takisto staršie ženy nech sa správajú, ako sa patrí na svätých ...

Títovi 2, 3

Takisto staršie ženy nech sa správajú, ako sa patrí na svätých ...


Takisto ako muži, ktorí sú spomenutí v predošlom verši, aj ženy majú dodržiavať rovnaké morálne štandardy. V mnohom máme špecifické pozície, poslanie a úlohy; avšak čo sa týka rozdielu medzi mužmi a ženami ten sa stiera pri morálnych požiadavkách. Sú rovnaké. Nevzťahujú sa teda na konkrétne pohlavie, či vek, ale na ľudskú bytosť ako takú. V tomto bode sa môžu nájsť aj všetky feministky, tu sme si naozaj s mužmi absolútne roveň.


Staršie ženy - celkom zaujímavá kombinácia slov. Z fyziologického hľadiska za staršieho človeka je možné považovať kohokoľvek v istom veku. V rámci spoločnosti je to už človek, ktorý niečo dosiahol, preberá zodpovednosť nielen za seba, ale aj za druhých – poväčšine mladších. Ľudia vo veku 18-24 rokov, sú síce dospelí, ale táto skupina sa všeobecne radí medzi mladých dospelých. Ľudia medzi 25 – 44 sa oficiálne radia do kategórie mladší stredný vek. Až ľudia vo veku 45 – 64 sa radia medzi starší stredný vek. Takže až tu sa oficiálne prvý krát stretávame s pojmom starší človek.


Správať sa ako sa patrí na svätých

Ak sme uverili správe o kríži; ak sme prijali evanjelium, potom sme už zažili Boží osobný dotyk. Sme Jeho - Božie. Keďže patríme Bohu, sme sväté, lebo Duch svätý nás posväcuje. Máme sa preto správať v súlade s týmto faktom.


Pamätáte si ešte na ten moment, keď ste zrazu mali 18? Nikto vám nemusel deň a noc tvrdiť, aby ste sa správali ako dospelé. Všetkým naokolo ste sa to všemožne snažili dať najavo, že už dospelé ste.

Pamätáte sa, keď ste sa vydali? Úchvatný deň, však.J V najbližších týždňoch, či mesiacoch to z vás priam sršalo na všetky strany, že už ste manželkami. Boli sme na to nesmierne hrdé a s pýchou sme si prezerali obrúčku na prste...som jeho, miluje ma a teraz to už každý vie, je to oficiálne, skveléééé.

Presne toto má z nás prúdiť všade naokolo, ako „magické fluidum“ po Božom dotyku. Chovať sa sväto, znamená robiť veci, ktoré sa ľúbia nášmu Bohu, lebo ho milujeme, Jeho sme. Lebo ...... chceme zažiť ďalší a ďalší dotyk; ten najúžasnejší vzťah hlboko-zasahujúci naše intímno.


Niekoľko otázok na zamyslenie:

Ak máš 18, chceš sa chovať ako dospelá, alebo si dospelá a podľa toho sa správaš?

Ak máš manžela, chceš sa chovať ako manželka, alebo si manželka a patrične tomu sa správaš?

Ak si sa zažila osobný dotyk Boha, chceš sa chovať ako svätá (Bohu sa ľúbiaca), alebo si svätá a podľa toho sa správaš?


A ešte samotný záver:

... Takisto staršie ženy nech sa správajú, ako sa patrí na svätých ...

Keď si toto prečítam znovu, znie mi to ako napomenutie: správaj sa, ako sa máš!!! Zasa si nakričala na svoje deti; zasa si slovne zhodila svojho manžela pred kolegyňami; znova si ohovárala svoju susedu a na tom úrade si tiež nemusela "nabliakať" na pani za okienkom. Veď si moja – svätá. Uvedomuješ si, že máš odrážať Boží charakter? Máš byť vzorom. Správať sa tak, aby ľudia, s ktorými prídeš do kontaktu zatúžili po živom Bohu.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?