Podstatné drobnôstky... zo ženského sveta

Upratujem, upratuješ, upratujeme ...

Publikované 23.12.2016 v 12:39 v kategórii Zamyslenia, prečítané: 48x

------

... pečieme, varíme, dokupujeme, pripravujeme vlastnými rukami neuchopiteľné čaro Vianoc. Spotené beháme po byte s vysávačom a hľadáme ešte posledné drobné smietočky, ktoré sa nám snažili skryť. S handričkou v ruke naháňame prach. Leštíme okenné tabule, zrkadlá a príbory.V kuchyni to buble ako v alchymistickej dielni. Zamúčené vkladáme do trúby jeden plech za druhým. Bytom sa zakrádajú rozmanité vône. Šteklia naše zmysly. „Už sú tu Vianoce“, povzdychli sme si.Prečo ten povzdych tam, kde malo byť radostné očakávanie? Žeby to bolo tým, že máme pretlak povinností, ktoré sme si sami naplánovali, aby tie tohtoročné Vianoce mohli byť zasa dokonalé?Milé žienky, keď sme si čítali chválu súcej ženy, je pravdou, že tá nás len povzbudzuje, aby sme neustávali a pracovali, lebo lenivosť nepatrí medzi naše cnosti. A my chceme byť cnostné súce ženy. Avšak v tom celom víre príprav by sme mali pomyslieť na to, že súca žena je predovšetkým Božou ženou. Zastavme sa a vystúpme z rozbehnutého kolotoča, nenechajme si vnútiť myšlienku, že len keď je dokonale upratané a hojne napečené, sme konečne domácnosťou pripravenou na Vianoce. Nie je to pravda! Zastavme sa, sadnime si Pánovi k nohám a počúvajme. Urobme to, čo urobila Mária v Lukášovi 10, 38-42:

„38 Ako išli ďalej, vošiel do jednej dediny, kde ho prijala do domu istá žena menom Marta. 39 Mala sestru, ktorá sa volala Mária. Tá si sadla Pánovi k nohám a počúvala jeho slová. 40 Marta však mala plné ruky práce s obsluhou. Zrazu zastala a povedala: Pane, nedbáš, že ma sestra nechá samu obsluhovať? Povedz jej, aby mi pomohla! 41 Pán jej však povedal: Marta, Marta, staráš sa a znepokojuješ pre mnohé veci, 42 a potrebné je len jedno. Mária si vybrala dobrý podiel, ktorý sa jej neodníme.“
Ženy, zastavme sa ...
 ... sadnime si k nohám Pána Ježiša a započúvajme sa do Jeho slov. Prinášajú život. Prinášajú pokoj. Vyberme si dnes to, čo nám nikto neodníme. Požehnaný pokojný deň.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?