Podstatné drobnôstky... zo ženského sveta

Zápas o dobrú myseľ

Publikované 02.11.2016 v 06:06 v kategórii Zamyslenia, prečítané: 59x

----
oregano

----

Práve som si zaliala šálku čaju. Sedím a nechávam sa unášať vôňou, kým ešte celý dom spí. Nie je na tom nič neobvyklé. Neobvyklé je, že dnes to nie je mäta, šalvia, tymian, či materina dúška, ani iná klasika. Dnes som chcela vyskúšať niečo nové, aspoň pre mňa. Zaliala som si šálku s nasušeným oreganom; iste čerstvé by bolo omnoho vhodnejšie, ale čo už. ...prešlo pár minút a poďme na to, uchlipkávam si a čuduj sa svete, je to celkom príjemný čaj. Ešte príjemnejšia tichá ranná chvíľka. Je tu takmer dokonalé ticho, ešte nepradie monotónne umývačka riadu, iba sem tam počuť ospalú chladničku, celá rodina si ešte sladko odfukuje, dokonca ešte nepočuť ani cupot psích labiek dole schodmi.


A v tom takmer dokonalom tichu sa ku mne pomaly vkráda predstava dnešného dňa: včas vyraziť z domu, deti, domáce úlohy, známky, práca, manžel, čo to navariť, oprať, rodičovské združenie, porada, záhradka, skupinka, pes, susedka ... atď. Už je po mojej pokojnej chvíľke a myseľ je rozbúrená ako more počas tornáda. A čaj – nech ho pijem koľkokoľvek - nepomáha, nedokáže ma upokojiť; on len navodzuje zdanie, že je všetko aspoň na tých pár sekúnd idylické. Však to sami poznáte.


Takže poďme na to inak.

V tom nedokonalom tichu sa ku mne prihovára dokonalý Boh. A uisťuje ma o Jeho láske; o tom, že nech sa deje čokoľvek On stojí pri mne. Uisťuje ma, že aj keď je dnes mnoho vecí predo mnou, že nie som ponechaná sama na seba. Stačí mu len dôverovať. Stačí sa len rozhodnúť, vziať Jeho slová za „platnú mincu“ a dôverovať im. Dovoľte Bohu prekvapovať vás neustále novými a novými riešeniami na situácie, ktoré počas dňa vzniknú. Len sa na Neho smelo spoľahnite.


... „Nebuďte teda ustarostení o zajtrajší deň, lebo zajtrajší deň postará sa o seba. Dosť má deň svojho trápenia.“ Mt 6,34

... „Nebo a zem sa pominú, ale moje slová sa nikdy nepominú“ Mt 24, 35

... „Anjel Hospodinov táborí vôkol tých, čo sa Ho boja, a zachraňuje ich.“ Ž 34,8

... „Stále si staviam Hospodina pred seba, keď mi je po pravici, nesklátim sa.“ Ž 16,8

... „ Veď s Tebou napadnem aj zástupy, so svojím Bohom preskočím i múr.“ Ž 18,30

Poďme zápasiť o dobrú myseľ. Buďme pozitívne. Nie pre „vesmírnu energiu“ prúdiacu všade naokolo, ale pre Božie zasľúbenia, pre Božie slovo. Zmýšľajme pozitívne. Zmýšľajme dobre. Majme dobrú myseľ, lebo náš Boh je dobrý.

Inak ten oreganový čaj nestál za veľa. A vôbec, prečo ho tu spomínam? Nuž len z prozaického dôvodu, ľudový názov pre oregano je „dobrá myseľ“; vraj ukľudňuje nervy a navodzuje spokojnosť.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?